- Komendantem Chorągwi została hm. Paulina Gajownik.
- Komenda Chorągwi: hm. Magdalena Dąbrowska, hm. Maciej Kądzielski, hm. Michał Landowski, hm. Anna Nowosad, phm. Wojciech Puchacz, phm. Kinga Socha.
- Rada Chorągwi: pwd. Wojciech Bieńkowski, hm. Katarzyna Dzięciołowska, phm. Marcin Jóźwiak, phm. Tomasz Kotecki, hm. Joanna Nurek (przewodnicząca), hm. Witold Pietruszewicz (wiceprzewodniczący), phm. Paweł Pietrzak.
- Komisja Rewizyjna Chorągwi: hm. Jacek Kocerka, hm. Bartłomiej Kukliński, hm. Paweł Marciniak (przewodniczący), phm. Arkadiusz Mioduszewski, phm. Adam Olbrycht, hm. Mirosław Prokop, phm. Sebastian Żurawski.
- Sąd Harcerski Chorągwi: hm. Izabela Chwiłoc-Fiłoc, hm. Jacek Czajka, hm. Jakub Czarkowski, hm. Mirosław Kozikowski (przewodniczący), hm. Beata Pawełczyńska, hm. Sylwia Pokorska, hm. Anna Saturska, hm. Jacek Słaby, hm. Paweł Weszpiński.
- Udzielono absolutorium 14 członkom Komendy Chorągwi mijającej kadencji (w tym hm. W. Kowalczykowi i hm. P. Gajownik). Nie udzielono absolutorium hm. B. Kowalewskiemu i hm. T. Pękalskiemu.
- Plan rozwoju Chorągwi i uchwały będziemy przyjmować 13 grudnia.
15.11.2014
Zjazd Chorągwi (15.11.2014) - RELACJA NA ŻYWO
14.11.2014
Kandydaci ogłosili skład Komendy Chorągwi
Skład komendy hm. Pauliny Gajownik wraz z zakresem obowiązków i kompetencjami można poznać na jej stronie.
Skład komendy hm.
Dariusza Brzuski wraz z zakresem obowiązków i kompetencjami
wygląda następująco:
- hm. Dariusz Brzuska (komendant) - Hufiec Żoliborz, drużynowy drużyny wielopoziomowej, członek RN ZHP, srebrna OKK, zawodowo mgr inżynier chemik, pracuje w Polfie Tarchomin, w planowanym zakresie obowiązków: szczególnie kontakty z samorządem i władzami państwowymi
- hm. Sławomir Postek (zastępca komendanta) - Hufiec Praga Północ, członek ChKSI, instruktor CSI ZHP, złota OKK, zawodowo nauczyciel akademicki na UW, psycholog w trakcie doktoryzacji, w planowanym zakresie obowiązków: program i praca z kadrą w tym kształcenie
- hm. Krzysztof Rudziński (skarbnik) - Hufiec Praga Południe, przewodniczący hufcowej KSI, do niedawna szczepowy, zawodowo audytor wewnętrzny w Narodowym Banku Polskim, wykształcenie wyższe, ukończone studia doktoranckie na kierunku zarządzanie i finanse oraz studia podyplomowe na kierunku bezpieczeństwo informacyjne, w planowanym zakresie obowiązków: statutowe zadania skarbnika
- hm. Małgorzata Pruś - Hufiec Zielonka, przewodnicząca hufcowej KSI, członek ChKSI, srebrna OKK w trakcie odnawiania, zawodowo ekspert ds. rynku nieruchomości w jednym z banków, wykształcenie wyższe na kierunku Zarządzanie i Marketing, w zakresie obowiązków: hufce i funkcjonowanie biura chorągwi
- hm. Tomasz Grodzki - Hufiec Otwock, komendant hufca, właściciel firmy w branży IT, inżynier informatyk, w zakresie obowiązków: zagadnienia strategii ZHP, obieg informacji i dokumentów w tym ewidencja ZHP i wszelkie zagadnienia IT, sprawy organizacyjne, wsparcie zarządzania
- pwd. Ewa Kowalska - Hufiec Centrum, drużynowa zuchowa, w trakcie studiów wyższych, zawodowo zajmuje się pozyskiwaniem środków dla organizacji pozarządowych, w zakresie obowiązków pozyskiwanie środków, akcja letnia i zimowa, wizerunek
Podsumowanie Sprawozdania Rady Chorągwi Stołecznej (listopad 2010 - listopad 2014)
- Obawiam się, że Rada Chorągwi nic do tej chorągwi nie wniosła poza jakimiś zaleceniami dla Komendy Chorągwi i omawiania bieżącej sytuacji.
- Wyraźnie zabrakło Radzie Chorągwi myślenia strategicznego, przenoszącego chorągiew w inny wymiar poprzez wykorzystywanie jej potencjału instruktorskiego. Mam nadzieję, że Rada Chorągwi następnej kadencji będzie właśnie taka.
Podsumowanie Sprawozdania Komisji Rewizyjnej Chorągwi Stołecznej (listopad 2010 - listopad 2014)
- Chyba warto wpraszać się na szkolenia organizowane przez Komisję Rewizyjną Chorągwi. Jedno z nich dotyczyło "przeciwdziałaniu prania pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w ZHP", inne dotyczyło ""sygnalistów" w ZHP na przykładzie Chorągwi Stołecznej".
- Mokotowska komisja rewizyjna została pochwalona za dobrą współpracę.
- Komisja Rewizyjna Chorągwi twierdzi, że miała utrudniony dostęp do dokumentów umożliwiających monitoring sytuacji finansowej. Jest to poparte opiniami członków innych chorągwianych komisji rewizyjnych i Komisji Rewizyjnej ZHP.
- Zwraca uwagę duża liczba niezrealizowanych prze Komendę Chorągwi zaleceń od Komisji Rewizyjnej.
10.11.2014
Podsumowanie Sprawozdania Komendy Chorągwi Stołecznej (listopad 2010 - listopad 2014) - część 3
IV. Finanse, Majątek
V. Strategia rozwoju ZHP na lata 2012-2017
VII. Realizacja Uchwał Zjazdu
9.11.2014
Podsumowanie Sprawozdania Komendy Chorągwi Stołecznej (listopad 2010 - listopad 2014) - część 2
II. Praca z kadrą, program, kształcenie
III. Zagranica
4.11.2014
Podsumowanie Sprawozdania Komendy Chorągwi Stołecznej (listopad 2010 - listopad 2014) - część 1
I. Organizacja, zarządzanie i promocja Chorągwi Stołecznej
Sprawozdania władz chorągwi kadencji 2010-2014
Ukazały się sprawozdania z działalności władz chorągwi mijającej kadencji. Te statutowo wymagane (Komendy i Komisji Rewizyjnej) i niewymagane (Rady Chorągwi i Sądu Harcerskiego).
Podsumowanie Konferencji Instruktorskiej "Prawo Harcerskie jako system wartości - tradycja i współczesność"
Konferencja Instruktorska "Prawo Harcerskie jako system wartości - tradycja i współczesność" odbyła się w Warszawie 25 października 2014. Była to jedna z trzech takich konferencji (pozostałe mają miejsce w Krakowie i Gdańsku, ale zakres tematyczny jest taki sam). Konferencja była organizowana prze Radę Naczelną ZHP.
Rozpoczęła się od referatów wprowadzających. Większość z nich była na dobrym poziomie, pozwoliła wejść w tory ideowego myślenia o harcerstwie. Solą konferencji były dyskusje w zespołach. Tematów było pięć:
Rozpoczęła się od referatów wprowadzających. Większość z nich była na dobrym poziomie, pozwoliła wejść w tory ideowego myślenia o harcerstwie. Solą konferencji były dyskusje w zespołach. Tematów było pięć:
- Prawo harcerskie – kodeks postępowania, zbiór drogowskazów – czy powinno być wyznacznikiem granic tolerancji.
- Prawo harcerskie – jako element metody harcerskiej i narzędzie w pracy drużynowego.
- Dlaczego tak wiele osób chce zmiany 10 punktu?
- Prawo harcerskie – zbiór praw określających stosunek człowieka do samego siebie, społeczeństwa, świata.
- Czy w Prawie Harcerskim winno znaleźć się pojęcie Boga.
Wziąłem udział w pracy grupy, która zajmowała się ostatnim tematem. Dyskusja była bardzo merytoryczna, z szacunkiem do wszystkich rozmówców, niestety bez konkretnych wniosków, być może ze względu na ograniczony czas. Ważna informacja w celu obalenia mitu: WOSM nie wymaga od nas jednej roty Przyrzeczenia Harcerskiego, to sami postanowiliśmy w 1995 mieć jedną, bo nie było pomysłu na dobrą alternatywę.
Po wszystkim przyszło podsumować na forum całej konferencji pracę w grupach. Widać, że praca była. Tak samo dobrze widać było brak wniosków do zaimplementowania. Podsumowując, efekt konferencji może być taki, że w środowiskach harcerskich będzie się o tym rozmawiać więcej, natomiast nie przybliżyło nas to do decyzji odnośnie zmiany Prawa Harcerskiego, ale też nie taki był temat.
Po wszystkim przyszło podsumować na forum całej konferencji pracę w grupach. Widać, że praca była. Tak samo dobrze widać było brak wniosków do zaimplementowania. Podsumowując, efekt konferencji może być taki, że w środowiskach harcerskich będzie się o tym rozmawiać więcej, natomiast nie przybliżyło nas to do decyzji odnośnie zmiany Prawa Harcerskiego, ale też nie taki był temat.
Subskrybuj:
Posty (Atom)